Učenici 3. razreda kao mali „sijači sreće“

Kada činimo dobro, osjećamo se bolje jer znamo da pomažemo onima kojima je pomoć potrebna.

Posebno potaknuti lektirnom pričom Božidara Prosenjaka „Sijač  sreće“, učenici 3. razreda sa učiteljicom S. Justinić i u pratnji profesorice I. Hržić Mihaljević, odlučili su posjetiti dječicu u Centru za rehabilitaciju „Oštro“ i „Fortica“ u Kraljevici  i pokloniti im, uz pregršt slatkiša i svoje igračke, plišane ljubimce, te s vremenom već preraslu odjeću.

Taj hvalevrijedan čin omogućila nam je i putnička agencija „Olivari“ koja se spremno uključila pomoći jer je besplatnim prijevozom omogućila našim učenicima da donesu osmijehe na lica ovih malenih prijatelja, štićenika ovih domova te im i ovim putem na tomu zahvaljujemo.

Osim prigodnih poklona naši učenici su korisnike doma razveselili „Božićnim igrokazom“,  te tako pjesmom i glumom izmamili osmijehe na njihova lica.

Nakon ugodnog druženja i okrijepe što su nam pripremili domaćini, rastali smo se uz obećanje ponovnog susreta.

Zaključili smo da je prekrasan osjećaj biti dobar i činiti dobro, te tako i sami osjetiti snagu sreće, a ujedno i postati mali „sijači sreće“ – neprocjenjivo!!!

OFF

Categories: Događanja, Obavijesti

Ibojka Muždeka Mesaroš