Terenska nastava u Ljubljani

U srijedu 4.12.2024. godine u rano jutro učenici starijih razreda naše škole krenuli su na terensku nastavu u Ljubljanu. 

U Ljubljani nas je dočekao vodič koji nam je pokazao kulturnu baštinu grada. Bili smo na Zmajevom mostu, gledali kipove i slušali priče o povijesti i mitologiji Ljubljane. Naučili smo puno i o arhitekturi te poznatim slovenskim osobama čiji su radovi utkali se u samu povijest Ljubljane. Potom smo krenuli prema uspinjači koja nas je odvela do ljubljanskog dvorca gdje smo se prošetali i razgledavali panoramu. Pogled odozgo na grad i rijeku bio je jako lijep. Na povratku uspinjačom natrag u grad već nas je lovila glad pa je uslijedio ručak. Nakon ručka zabavili smo se u Hiži eksperimentov (Kući eksperimenata) koja se pokazala kao izazovna i poučna. Siti i puni snage krenuli smo na vožnju brodom po rijeci Ljubljanici. Tu se već počeo spuštati mrak i počela su se paliti svjetla adventa u Ljubljani. Prošetali smo još malo centrom grada i osjetili taj užitak. I baš kad smo mislili kako je priči došao kraj i kako idemo ravno kući, čuli smo kako našim autobusom ne možemo preći most zbog bure. Nije nas smetalo što smo morali čekati drugi prijevoz na Vratima Jadrana jer smo se dobro zabavljali.

Nakon napornog, ali lijepog dana, kasno navečer svi smo se sretno vratili kućama puni dojmova iz Slovenije, ali i puta kojeg nismo baš tako planirali.

Napisao: Valentino Cvelić, 7.r