Petaši u kazalištu

Učenici 5. A razreda, u pratnji prof. hrvatskog jezika, razrednice prof. Olivere Veršić i školske knjižničarke Eme Jedrlinić, 22. ožujka pogledali su predstavu „Mali Princ“ u HNK Ivan pl. Zajc u Rijeci. Osim što je predstava bila sjajna, dobrom raspoloženju pridonijelo je i to što su je gledali u večernjem terminu pa su prije kazališta prošetali Korzom.

„Mali princ“ knjiga je s kojom su se susretali i veliki i mali i to nekoliko puta kroz život. Priča je to koja ne zastarijeva, koju čitaju i skojom odrastaju generacije. „Taj mali zlatokosi dječak uči živjeti, voljeti, prilagoditi se svijetu u kojem živimo. Uči nas da osjetimo odgovornost jedni za druge i da smo svi zajedno odgovorni za planet na kojem živimo. Mali princ postao je za ljude cijelog svijeta simbol velikodušnosti, prijateljstva, solidarnosti i brige za jedan bolji i pravedniji svijet. Predstava je putovanje puno pitanja poput onog ‘Što je doista važno?’ i potraga za njihovim odgovorima jer ‘Mali princ’ je pravi mali filozofski biser koji uvijek podsjeća, i djecu i odrasle, na to da ništa nije onakvo kakvim se čini.“ (https://hnk-zajc.hr/predstava/mali-princ-2/)

OFF

Categories: Vijesti

Ema Jedrlinić