Petaši u gradskoj knjižnici

Svake godine Općina Omišalj omogućuje učenicima petih razreda OŠ Omišalj besplatnu godišnju članarinu u Gradskoj knjižnici „Vid Omišljanin“. Ta tradicija nastavila se i ove godine pa su u rujnu učenici 5.a i 5.b  s učiteljicama hrvatskoga jezika Kristinom Karabaić i Dragicom Vukušić krenuli u gradsku knjižnicu. Teta Vilma Jelavić, knjižničarka, dočekala ih je na ulazu, zajedno su ušli u knjižnicu gdje im je uz prigodnu riječ podijelila članske iskaznice. Objasnila im je kako su knjige smještene, kako će se snaći u knjižnici i doći do željenog naslova, kako posuditi i vratiti knjigu.

Odlazak u Gradsku knjižnicu za petaše je mala svečanost, a teta Vilma ih na kraju još počasti različitim grickalicama, keksima i sokom. Učenici ostave u knjižnici male poklone – straničnike za knjige koje su sami izradili.

 

capture capture2

OFF

Categories: Nekategorizirano

Ibojka Muždeka Mesaroš