MAT liga u našoj školi

U srijedu 4. listopada održano je 1. kolo matematičkog natjecanja MAT liga u kojem, po prvi put, sudjeluje i naša škola. Ovo natjecanje nastalo je sa željom popularizacije matematike, većom motivacijom učenika i učitelja te poticanjem timskog rada. Natjecanje se odvija kroz četiri kola raspoređena tijekom nastavne godine. Učenici se natječu u timovima po dvoje iste dobi.

Ove godine na natjecanje je prijavljeno čak 8600 učenika iz 370 škola iz 193 mjesta. Među ovim učenicima su i naši učenici 6.a razreda: Ivan Gergorić, Vigo Klobas, Marin Kreso i Marko Radivoj.

Današnje natjecanje prošlo je u fer borbi, žustrom rješavanju zanimljivih zadataka i vrlo korektnom timskom radu. Veselimo se nastavku ovog pomalo drugačijeg matematičkog natjecanja!

OFF

Categories: Nekategorizirano

Samanta Malešić