Oproštaj osmaša

Još jedna generacija osmaša za sobom ostavlja osnovnu školu. Dragi naši Lovro, Ana Marija, Josip, Franko, Niko, Matija, Linda, Lana, Kiara, Moreno, Marina, Emilija i Tian ponesite sa sobom samo najljepše uspomene i sretno u daljnjem školovanju!
Vaši učitelji

eTwinning projekt – Uz čitanje riječi rastu donosi i nova prijateljstva

U ponedjeljak 31.5. odradili smo jednu vrlo zanimljivu aktivnost
učeničke suradnje. Učenici i učiteljice suradnice iz triju škola : OŠ
Kraljevica, OŠ Koprivnički Ivanec i OŠ Omišalj PŠ Dobrinj tijekom
sastanka na Zoom platformi, predstavili su jedni drugima svoje
preporuke za čitanje knjiga.
Našu školu predstavljali su učenici 6.r. Ena Džebo, Inja Pandurić i
Tarik Hodžić. Obzirom nam je ovo prvi eTwinning projekt i cijelu
smo godinu vrijedno radili i sudjelovali u projektnim aktivnostima,
odlučila sam i da ostali učenici 6.r. sudjeluju u video konferenciji i
prate radove svojih kolega.
Uživali smo u predstavljanjima, komentirali i prikupljali nove ideje,
uspostavili smo nova poznanstva iz kojih će se, vjerujemo, roditi nova
prijateljstva i buduće suradnje.

Tekst: Maja Polonijo

DAN ŠKOLE

Učenici 3. razreda ovaj su Dan škole obilježili tako da su snimili kratak video. Bili su glumci, režiseri i kamermanovi pomoćnici. U svom videu otkrili su zašto vole školu. Iz njihovih izjava možemo saznati da je škola puno više od zidova i knjiga, kao i to da online škola nikad neće moći zamijeniti pravu školu u kojoj su njihovi prijatelji i učitelji.

Sretan Dan škole!

Daniela Braut

SRETAN DAN ŠKOLE ŽELI VAM 3. RAZRED

TERENSKA NASTAVA 2. I 3. RAZREDA

U četvrtak 20. svibnja 2021. učenici 2. i 3. razreda, sa svojim učiteljicama Martinom Radešić i Danielom Braut, bili su na terenskoj nastavi u Krku i Puntu.

U Krku su razgledali kulturno-povijesne znamenitosti i značajnije građevine.

U Puntu su u organiziranom vodstvu po Marini Punat saznali zašto je ona važna za turizam i gospodarstvo našega zavičaja.

Tako su ovi mali đaci u neposrednoj stvarnosti mogli promatrati ono što u školskim klupama uče. Naravno bilo je tu i igre, a i sladoleda jer bez njih ni izlet ne bi bio izlet.

2. razred u Krku
3. razred u Krku
2. razred u Puntu
3. razred u Puntu

TRENING ŽIVOTNIH VJEŠTINA

Ovaj univerzalni preventivni program provodi se u našoj školi od njenog osnutka, u suradnji s Nastavnim zavodom za javno zdravstvo PGŽ. Radi se o programu nove generacije temeljenom na znanosti čiji je cilj umanjiti rizične te ojačati zaštitne faktore u podlozi niza rizičnih ponašanja i nepovoljnih razvojnih ishoda. Interaktivnim radom pod vodstvom razrednika ili školskog stručnog suradnika, dodatno educiranih za provedbu, učenici razvijaju niz vještina koje ih čine kompetentnijim i spremnijim za djelotvorno suočavanje sa životnim izazovima (osobne vještine samoregulacije, komunikacijske i socijalne vještine te vještine odupiranja).

U ovoj školskoj godini u PŠ Dobinj program su provodile Nikolina Ćuk u 6. r., Nariman Pavačić u 4. r. i Daniela Braut u 3.r.

Učenici razredne nastave korelirali su novostečene vještine s ostalim predmetima, a učenici 6. razreda su nakon provedenog programa realizirali projekt naziva „Komplimenti“.

Njihove radove pogledajte u nastavku.

Daniela Braut

Danijela Braut i 3. razred