U ovu školu ide Dabar

Dabar

 

 

 

Hrvatska se uključila u međunarodnu inicijativu Dabar (Bebras) koja promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima i učenicima, ali i u široj javnosti…

Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz pedesetak zemalja. 

Dabar se izvrsno nadovezuje na kurikularnu reformu u kojoj se potiče razvoj računalnog razmišljanja od prvog razreda osnovne škole kroz rješavanje primjerenih problemskih i logičkih zadataka, stvaranje strategija za analiziranje i rješavanje problema te programiranje čime se postupno uvodi učenike u svijet digitalne tehnologije.

Naša škola je dio ovog natjecanja već drugu godinu za redom, jedna je od 209 osnovnih i srednjih škola iz Hrvatske koje su dio ovog međunarodnog natjecanja, koje će se održavati od 13. do. 17. studenoga 2017.

OFF

Categories: Natjecanja

Ibojka Muždeka Mesaroš