U OŠ Omišalj održan Eko kviz otočnih škola

Osnovna škola Omišalj bila je domaćin XIV. susreta učenika četvrtih razreda otočnih osnovnih škola što ga svake godine organizira Društvo „Naša djeca“ Mali Lošinj i udruga „Put“ iz Labina, uz pomoć županijskog aktiva učitelja razredne nastave. U eko kvizu o odvojenom skupljanju otpada 30. svibnja 2017. godine sudjelovali su četvrtaši iz OŠ Maria Martinolića (Mali Lošinj), OŠ Frane Petrića (Cres), OŠ Ivana Rabljanina (Rab), OŠ „Fran Krsto Frankopan“ – PŠ Punat, OŠ Malinska-Dubašnica i OŠ Omišalj, njih ukupno 151.

Prije samoga natjecanja, učenici su imali priliku posjetiti Arheološki park Mirine-Fulfinum te staru gradsku jezgru Omišlja, a potom su u omišaljskoj školskoj sportskoj dvorani odmjerili snage u znanju i igrama spretnosti. Na samome početku Susreta predstavnica komunalnog društva „Ponikve“ okupljenima je izložila način gospodarenja otpadom na otoku Krku, a potom je svaka ekipa predstavila zavičaj iz kojega dolazi te prezentirala svoj rad načinjen od eko materijala.

Ukupni pobjednici oba dijela natjecanja – kviza i sportskih igri, odnosno oni koji dijele prvo mjesto su četvrtaši iz OŠ  Frane Petrića (Cres) i OŠ  Malinska-Dubašnica.

Dodajmo i da su sponzori susreta bili komunalno društvo „Ponikve“ te nakladničke kuće Školska knjiga i Profil.

Ema Jedrlinić

OFF

Categories: Natjecanja, Projekti

Ema Jedrlinić