„TKO SE BOJI VODE JOŠ?“

I ove  godine u organizaciji Gradskog društva Crvenog križa Krk  provela se edukacija za učenike 3. i 4. razreda OŠ Omišalj na temu „Kodovi sigurnosti na vodi“. U edukaciji je sudjelovalo 60 učenika.

Cilj ovakvih edukacija je da učenici saznaju koje sve opasnosti vrebaju na moru, rijekama i jezerima, kako se trebaju pravilno ponašati u određenim situacijama kada smo u blizini voda te koja je uloga spasioca. Također upoznali su se i sa rekvizitima koje koriste spasioci pa su ih znatiželjno i sami isprobali. Radionica je namijenjena učenicima trećih ili četvrtih razreda kao dobra priprema za odlazak na izlet, školu u prirodi ili školu plivanja s ciljem prevencije nesreća na vodi.

Educirana ekipa Spasilačke službe Crvenog križa pod vodstvom edukatora i voditelja Primorsko – goranske županije Ivana Uravića i ovoga je puta uspješno ostvarila edukaciju te motivirala učenike da svojom osviještenošću  pridonesu sigurnijem kupanju na moru, jezerima ili rijekama.

Učiteljice RN
Sandra Justinić   4.a
Danijela Gagić   4.b
Martina Dragin   3.a
Dunja Merc        3.b

OFF

Categories: Nekategorizirano

Samanta Malešić