OKVIR_ZELENI

8. razred

1. Dragutin Tadjanović: Srebrne svirale 

2. S. Kolar: Breza

3. D.Šimunoviš: Alkar

4. S. Škrinjarić: Ulica predaka

5. R. Bach: Galeb Jonathan

6. A. Šenoa: Prosjak Luka

7. E. Hemingway: Starac i more

8. W. Shakespeare: Romeo i Julija

9. A. de Saint Exupery: Mali princlektira

 

7.razred

1.B.Prosenjak: Divlji konj

2. D.Cesarić: Pjesme

3.V.Novak: Iz velegradskog podzemlja

4. D.Miloš: Bijeli klaun

5. C.Dickens: Oliver Twist

6. V.Nazor: Voda

7. S.Townsend: Tajni dnevnik Adriana Molea

8. D.Defoe: Robinson Crusoe

9. H.Hitrec: Smogovci

 

 

 lektira3 6. razred

1. I.B. Mažuranić: Priče iz davnine

2. A. Šenoa: Povjestice

3. V. Nadzor: Veli Jože

4. I. Horvat: Waitapu

5. H. Sienkiewicz: Kroz pustinju i prašumu

6. O. Wilde: Sretni kraljević

7. B. D. Matković: Zagrebačka priča

8. M. Twain: Kraljević i prosjak

9. J. Tomaš: Mali radni dnevnik

 

5.razred 
 
1. A.S.Puškin: Bajka o ribaru i ribici

2.I.Kušan: Koko i duhovi

3.F.Molnar: Junaci Pavlove ulice

4. T.Bilopavlović: Paunaš

5. Šaljive narodne priče

6. M.Matošec: Strah u Ulici lipa

7. G.Vitez: Pjesme

8. M. Twain: Doživljaji Toma Sawyera

9. J.Verne: 20 000 milja pod morem 

 

zajedno

 

1. razred

1. Jacob i Wilhelm Grimm: BAJKE – obvezni naslov

izborni naslovi – izabrati 3 naslova s popisa:

2. Z. Balog: MALE PRIČE O VELIKIM SLOVIMA

3. G. Vitez: A ZAŠTO NE BI

4. Lj. Bauer: TRI MEDVJEDA I GITARA

5. S. Škrinjarić: PLESNA HALJINA ŽUTOG MASLAČKA/ KAKO SANJAJU STVARI

6. J. Sigsgaard: PALE SAM NA SVIJETU

7. E. Janikovszky: BAŠ SE VESELIM/DA SAM ODRASTAO/KAKO DA ODGOVORIM

8. Ž. Horvat – Vukelja: HRABRICA ili SLIKOPRIČE

9. S. Zubović:KAKO SE GLEDA ABECEDA

10. I. Borovac: ŽIVOTINJSKA ABECEDA

11. S.Femenić: IDI PA VIDI

12. S.Junaković: DOME, SLATKI DOME

13. J. Baronian: FIGARO, MAČAK KOJI JE HRKAO

14. A. Đokić – Pongrašić: NEMAŠ POJMA, GRIZLIJANE

 

2. razred

1. H.C.Andersen: Bajke

2. R.Zvrko: Grga Čvarak

3. K. Čapek: Poštarska bajka

4. C.Collodi: Pinocchio

5. A.A.Milne: Medo Winnie zvani Pooh

6. D.Horvatić: Stanari u slonu

7. N. Iveljić: Nebeske barke ili Pronađeno blago ili Božićna bajka

8. E. Peroci: Djeco, laku noć

 

3. razred

  1. Ezopove basne
  2. Ivana Brlić – Mažuranić: Čudnovate zgode šegrta Hlapića
  3. Vladimir Nazor: Bijeli jelen
  4. Mato Lovrak: Vlak u snijegu
  5. Luko Paljetak: Miševi i mačke naglavačke
  6. Hrvatske narodne bajke – odabir
  7. Sanja Polak: Dnevnik Pauline P

4. razred

1. Ivana Brlić – Mažuranić: Regoč ili Šuma striborova

2. Mato Lovrak: Družba Pere Kvržice

3. Anto Gardaš: Duh u močvari/Ljubičasti planet/Izum profesora Leopolda/Bakreni  Petar/Tajna zelene pećine/Igračka gospođe Nadine

4. Hrvoje Kovačević: Tajna Ribljeg Oka/Tajna mačje šape/Tajna Tužnog psa/Tajna graditelja straha/Tajna zlatnog zuba 

5. Nikola Pulić: Ključić oko vrata

6. Matko Marušić: Snijeg u Splitu

7. Zvonimir Balog: Ja magarac/ Pusa od Krampusa/ Nevidljiva Iva/ Zmajevi i vukodlaci