OSNOVNA ŠKOLA OMIŠALJ UZ “DJECU LEPTIRE”

Od 24. do 30. listopada 2022. godine obilježava se međunarodni tjedan svjesnosti o buloznoj epidermolizi. Tim povodom naša škola uključila se u kampanju Udruge DEBRA “Izokreni i promijeni svijest” s ciljem upoznavanja javnosti s poteškoćama s kojima se osobe s buloznom epidermolizom ‘djeca leptiri’ svakodnevno suočavaju i nose. Za tu djecu bol je svakodnevica. I najobičnije radnje poput oblačenja, hranjenja, kupanja, hodanja, pranja zubi i sl. mogu ih ozlijediti,a ušivne etikete i šavovi  za njih su poput žileta koji svakim  pokretom ozljeđuju njihovu krhku kožu. 
 
Stoga smo u znak podrške našem učeniku koji se svakodnevno bori s ovom teškom bolešću, svi izokrenuli jedan komad odjeće te mu u videu koji smo napravili za njega poručili: “Uz tebe smo leptiriću naš”!

 

Ovo je priča o našem “leptiriću” Maksimu…

https://www.youtube.com/watch?v=0G2y5ZpOVtg&t=3s

…a ovo je priča o njegovoj školi koja ponosno stoji uz njega.

https://www.youtube.com/watch?v=3k_HPadRXfo

 

 

 

Petra Tabulov-Strelov
pedagoginja 
OFF

Categories: Nekategorizirano

Ema Jedrlinić