Nagrada Otisak srca Školskim anđelima

Na svečanoj proslavi Tjedna filantropije, što je proteklog vikenda (28. rujna) održana u Zadru, volonterska akcija Školskih anđela, učenika Osnovne škole Omišalj i Područne škole Dobrinj, nagrađena je nagradom Otisak srca za volonterske inicijative koju dodjeljuje Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva u suradnji s Europskom zakladom za filantropiju i društveni razvoj.

Školski anđeli, učenici koji tijekom cijele školske godine volonterski pomažu ostalim učenicima u radu, učenju i socijalizaciji, izradili su taktilne knjige za prijatelje iz Posebnog razrednog odjela u Dobrinju koji pohađaju učenici s raznim poteškoćama. Njihova briga za ranjive članove zajednice tu ne staje, naprotiv, uskoro kreću s izradom novih taktilnih knjiga za slijepe i slabovidne učenike. Bravo!

OFF

Categories: Projekti

Ema Jedrlinić