Mjesec hrvatske knjige

      Svake godine u razdoblju od 15. listopada do 15. studenog obilježava se Mjesec hrvatske knjige. U tom razdoblju provode se razne akcije i projekti s ciljem promicanja knjige, knjižnice i čitanja.

  Glavna tema ovogodišnjega Mjeseca hrvatske knjige je kulturna baština,  pri čemu je osnovni motiv glagoljica kao posebnost hrvatske baštine, nacionalnog i kulturnog identiteta.  Omišalj je vrlo vrijedno središte hrvatskog glagoljaštva poznato po svom Vidu Omišljaninu i njegovom brevijaru na glagoljici iz 1396. godine koji se zbog svoje vrijednosti čuva u Nacionalnoj biblioteci u Beču.

 

   U našoj školskoj knjižnici provode se radionice kao što je izrada straničnika s motivim glagoljice i sudjelovanje u međunarodnom projektu razmjene straničnika, a učenici  5. a razreda izrađuju memory igru sa glagoljičnim slovima, edukativnu igru uz koju se lako nauči glagoljica.

Tekst napisala

Marijana Rebac

OFF

Categories: Događanja, Vijesti

Ibojka Muždeka Mesaroš