Klokan bez granica

 

Pčelice, Leptirići, Ecolier,

Benjamin i Cadet

svi skupa u školi Omišalj

 

Učenici OŠ Omišalj sudjelovali su 22. ožujka na natjecanju “Klokan bez granica”.

Radi se o matematičkom natjecanju međunarodnog karaktera što ga u Hrvatskoj organizira Hrvatsko matematičko društvo.  Natjecanje okuplja sudionike velikog broja zemalja sa svih kontinenata, a zanimljivo je da se svake godine održava u ožujku i to isti dan i u isto vrijeme.  Cilj je natjecanja popularizirati matematiku među mladima i omogućiti širenje osnovne matematičke kulture. Namjera je organizatora i provoditelja motivirati učenike da se bave matematikom i izvan redovitih školskih programa.

Pod glavnim motom natjecanja “bez selekcije, eliminacije i finala” natjecalo se 25 učenika naše Škole i to u pet kategorija: Pčelice, Leptirići, Ecolier, Benjamin i Cadet.

OFF

Categories: Nekategorizirano

Ibojka Muždeka Mesaroš