Izlet osmih razreda otoka Krka na Rab i Sveti Grgur

   Dana 21. rujna 2018., u organizaciji Udruge antifašista otoka Krka, učenice osmog razreda: Matea Antolič, Karla Depeder, Marija Dukić i Lucija Mahulja pohađale su terensku nastavu povijesti, na otoku Rabu i Svetom Grguru.

   U jutarnjim satima isplovio je brodić iz krčke luke za otok Rab. Prva stanica bilo je groblje stradalih logoraša Drugog svjetskog rata u Kamporu. Ondje nam je održano predavanje o životu u logoru i stradalim logorašima. Zatim smo posjetili staru jezgru grada Raba pod stručnim vodstvom, te su učenici imali slobodno vrijeme za razgledavanje i okrijepu.

    Nakon otoka Raba uputili smo se brodićem do otočića Sveti Grgur gdje se u doba Druge Jugoslavije nalazio ženski zatvor. Ondje smo također saznali ponešto o tadašnjem načinu tretiranja ljudi u zatvorima i zadacima zatvorenika.

   U popodnevnim satima praćeni zalaskom sunca i mirnim morem uplovili smo natrag u krčku luku puni dojmova i obogaćeni novim i korisnim informacijama.

Tekst napisala:

Lucija Mahulja

OFF

Categories: Događanja, Projekti

Ibojka Muždeka Mesaroš