Frankopani

Učenike 4.razreda OŠ Omišalj dana 12. 3. 2021. godine u sklopu nastave prirode i društva posjetili su knez Mikula IV i njegova kneginja Marta Frankopan.

U školskom parkiću, poštujući epidemiološke mjere, održali su zanimljivo predavanje o povijesti krčkih knezova Frankopana na kojem je učenicima, između ostalih zanimljivosti, pokazana i pjesma Ženi se Frane Frankopan čiji je transkript s latiničkog pisma na uglatu glagoljicu prenesen na pergament. Naši učenici pokazali su veliko zanimanje za povijest Frankopana i mnogi su izrazili želju priključiti se u rad udruge Knezovi krčki Frankopani.

U znak zahvala učenici su knezu i kneginji poklonili sliku pročelja Župne crkve  i kaštela u Omišlju, grupni rad četvrtaša.

Učiteljica Brigita Šprohar

OFF

Categories: Događanja, Obavijesti

Ibojka Muždeka Mesaroš