Code Week 2020. u nižim razredima

Osmu godinu zaredom održava se Europski tjedan programiranja sa ciljem razvijanja kreativnosti, rješavanja problema i suradnje kroz programiranje za sve dobne skupine. I ove godine bili smo dio ovog događanja.

Učenici nižih razreda naše škole su sa svojim učiteljicama na satovima informatike rješavali razne mozgalice, šifrirali poruke, pisali svoje ime binarnim kodom, izrađivali narukvice sa prvim slovom imena u binarnom kodu, crtali prateći zadani kod… Ukratko, kroz zabavne aktivnosti učili smo drugačije razmišljati i biti strpljivi kad ne ide od prve. 

Svi učenici na kraju su dobili potvrde o sudjelovanju, a učiteljice ih i ovako javno još jednom pohvaljuju za veliki trud i veselje kojim su pristupili zadacima.

Tekst napisala: učiteljica Judita Bojić


OFF

Categories: Obavijesti

Ibojka Muždeka Mesaroš